stan-120x600.jpg
 

Pravidla vědomostní soutěže Vysoká hra

Princip hry je jednoduchý. Na začátku má každý soutěžící pět milionu korun. S částkou postupně prochází sedm kol. Pokud na všechny otázky odpoví správně, částku si odnese domů. Náročnost otázek se postupně zvyšuje. Na první otázku má tři možnosti odpovědí, to ale stoupá, v sedmé otázce má těch možností už devět. Otázky se týkají mnoha oblastí, například filmu, politiky, historie nebo hudby.

Soutěže Vysoká hra se účastní vždy jednotlivec, který na začátku hry získá na účet 5 milionu korun. Postupně musí správně odpovědět na sedm otázek ze sedmi různých kategorií. Soutěžící může buďto vsadit celou částku na správnou odpověď, pokud ji zná, nebo tuto částku může rozdělit v libovolném poměru a na libovolný počet odpovědí, čímž sníží riziko ztráty celého obnosu.

Pro příklad: 2 miliony na variantu A a 3 miliony na variantu B. Tímto způsobem lze rozložit sázky pouze u tří z celkových sedmi otázek v soutěži. Soutěžící má také možnost otázku takzvaně přeskočit, pakliže nezná správnou odpověď. V takovém případě se mu však z účtu odečte polovina v ten okamžik jím držené částky.

Tento postup není možný u poslední otázky. Do dalších kol si soutěžící odnáší pouze tolik peněz, kolik vsadil na správnou variantu v předešlé otázce. Pokud kdykoliv během hry zvolí špatnou odpověď nebo sázku mimo jiné nerozdělí na odpověď správnou, je vyřazen a končí. Vítězem se soutěžící stává v případě, odpoví-li na všechny otázky, přičemž výhrou mu bude obnos zbylý na jeho účtu.